ТОП місць Одеси


Найкращі туристичні локації Одеси: катакомби, пляжі, пам’ятки, готелі, музеї, бари, ресторани, клуби, тощо.

Одеса – одне з головних туристичних міст України, розкинуте на узбережжі Чорного моря. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів з різних країн, щоб побачити справжній одеський колорит, почути чисто одеський гумор і незвичайну місцеву говірку.

Ще наприкінці XVIII ст., отримавши статус міста, а потім і право вільної торгівлі, Одеса починає швидко розвиватися. Місто перетворюється на великий торговий порт. Багачі купують садиби, будують особняки, прибуткові будинки, підприємці відкривають фабрики та заводи. Так, до наших днів збереглися Воронцовський палац, Стара біржа, палац Потоцьких, готель «Лондонський» та інші історичні об’єкти, які є пам’ятками міста. Варто зазначити, що весь центр Одеси – це архітектурний ансамбль будівель XVIII–XIX ст., що входить до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Але не лише багатих людей приваблювала Одеса. За добрим життям сюди з’їжджалися дрібні торговці, ремісники та робітники. Люди бідних верств різних національностей селилися на околиці в одно- або двоповерхових будинках. Згодом околиця розросталася, ставши частиною міста. Так, Молдаванка – район, де змішалися культури, мови, релігії і традиції. Це є справді одеський колорит. На сьогодні екскурсії Молдаванкою залишаються найбільш популярними серед туристів.

Є в туристичній Одесі одна унікальна особливість. По всій території міста на глибині до 30 м знаходиться цілий лабіринт підземних ходів, що утворюють одну з найбільших у світі катакомб завдовжки 2,5 тис. км. У минулому це колишні каменоломні, де добували вапняк. Нещодавно у найстарішій каменоломні Одеси було відкрито музей. Тут Ви зможете спуститися в шахту, побачити, як робився видобуток каменю, і почути історію катакомби Кантакузена.

Одеса – перлина Чорного моря. Берегова лінія курортної зони простяглася на десятки кілометрів. Неможливо не сказати про набережну з її популярними пляжами Ланжерон та Аркадія. Влітку тут відкриті кафе, ресторани, різноманітні атракціони. На Ланжероні працює найкращий в Україні дельфінарій «НЕМО». Аркадія ж славиться диско-клубами, де відбуваються яскраві вечірки. З’єднує Ланжерон та Аркадію Траса здоров’я – пішохідна зона завдовжки 6 км (!).

Завдяки своєму розташуванню, місто відоме не лише як морський курорт, а й як лікувально-оздоровчий. Лікувальні грязі, солена вода лиманів (рапа) та мінеральні джерела Одеського регіону вже як понад 200 років притягують відпочиваючих. Поряд з Одесою є Куяльницький лиман з муловими грязями, що містять цінні лікувальні властивості. Поблизу лиману знаходиться найстаріший курорт Куяльник та грязелікарня, яка існує й сьогодні.

Одеса – столиця гумору. Щороку на День сміху тут проводять наймасштабніший в Україні фестиваль гумору та сатири – Гуморина. Цього дня відбувається карнавальна хода клоунів, виступи коміків, конкурси та розіграші, концерти за участю українських зірок. Сюди з’їжджаються багато туристів з Європи, Ізраїлю та інших країн. 1 квітня в Одесі оголошено вихідним.

Звичайно, ми Вам розповіли не все, чим цікава Одеса туристична. Приїхавши сюди, Ви не тільки побачите Оперний театр, Потьомкінські сходи та пам’ятник Дюку, але й переконайтесь самі, що Одеса – це місто контрастів. Яскрава і святкова, і, водночас, непоказна, з нетрів і дворами-колодцями, обвішаними білизною та різним начинням.

Ах, Одесо, немає в світі краще місця,
Ах, Одесо, прекрасний милий край!