Екскурсії по Черкащині

Проводимо індивідуальні екскурсії по місту Черкаси. Місто є не лише промисловим, а й культурним центром регіону. Розкинуті на пагорбах біля Дніпра, Черкаси зачаровують своїми мальовничими краєвидами. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди помилуватися містом, насолодитися його красою. І, звісно, відвідати буддистський храм, аналогів якому немає в Україні. Крім того, пропонуємо на вибір екскурсії в такі місця Черкащини, як Канів, Умань, Буки, Чигирин та ін. (див. нижче).


КАРТА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Черкасская область карта


ТУРИСТИЧНІ МІСТА ЧЕРКАЩИНИ

м.Черкаси – обласний центр, розташований на правому березі Кременчуцького водосховища (195 км від Києва). Унікальність міста – його розташування на пагорбах вздовж річки Дніпро. Черкаси знаходяться біля підніжжя Дніпра, який тут не просто широкий, а дуже широкий (відстань між берегами – 13 км). Це найбільша ширина порівняно з іншим великим містом на річці. Тому улюбленим місцем городян є парк «Долина троянд» на березі водосховища, звідки відкривається краєвид на Дніпро. Поруч знаходиться візитна картка Черкас – Пагорб Слави, на вершині якого встановлено статую «Батьківщина-мати». Особливим об’єктом є буддистський храм «Білий Лотос» – споруда, закладена у 1988 р., аналогів якій немає в Україні. Храм є одним із найбільших у Європі. Тут регулярно проходять майстер-класи з йоги, кунг-фу та медитації. Потрапити на територію можна за попереднім записом з екскурсією. У Черкасах також збереглися архітектурні споруди ХІХ ст., собори та церкви, є музеї, безліч цікавих пам’яток. Так, у місті встановлено пам’ятник водопровіднику. В Черкасах є свій Хрещатик та пам’ятник Голохвастову і Проні Прокопівні, який нічим не поступається київському.

м.Умань – місто в Черкаській області (212 км від Києва), розташоване на злитті річок Кам’янка та Уманка, звідки і бере свою назву. Вперше згадується у 1616р. і територіально знаходилося на кордоні з Польщею. З 1726р. починається розвиток Умані, коли ця місцевість переходить у володіння поляка Франциска Потоцького. На початку 1760-х місто стало одним із найважливіших центрів Правобережної Київщини. Але черговий напад у 1768р. повстанців-бунтівників («гайдамак») призвів до повного занепаду. Відновлення Умані починається з 1795р. Сьогодні Умань – відоме у всьому світі місто та популярний туристичний центр. Головною його пам’яткою є парк «Софіївка», заснований у 1796р. польським шляхтичем Станіславом Потоцьким для своєї дружини Софії. Парк площею в 180 га щорічно відвідують понад 500 тис. осіб. Тут можна побачити безліч різновидних сортів дерев та кущів, ставки та водоспади, архітектурні споруди та скульптури. “Софіївка” є пам’яткою ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва рубежу XVIII – XIX ст. Крім того, в Умані знаходиться могила засновника брацлавського хасидизму раббі Нахмана з Брацлава, яка щороку залучає понад 30 тис. паломників-хасидів на Рош Ха-Шана (святкування єврейського Нового року).

м.Канів – місто на Черкащині (140 км від Києва) на правобережжі Дніпра. Вперше згадується у XIст., пізніше – у 1144р., коли тут князь Всеволод заснував церкву св. Георгія. У XIIв. вважався великим містом, відіграючи важливу роль у житті Київської Русі. У XVIст. Канів стає козацькою святинею. На Чернечій горі почали селитися запорізькі козаки, які вже не беруть участь у боях. Тут поховано гетьмана Самойла Кішка, а у 1861р. на горі було поховано останки Т. Шевченка. Пізніше у Каневі відкрили меморіальний комплекс «Тарасова гора», до складу якого сьогодні входять 8 пам’яток культурної спадщини, встановлено найбільший в Україні пам’ятник великому Кобзареві. Серед пам’яток міста відзначають Успенський собор (XII ст.), Канівську ГЕС та Канівський природний заповідник, створений у 1923р. З Києва до Канева можна дістатися Дніпром на теплоході, замовивши річковий круїз «Київ-Канів-Київ».

м.Корсунь-Шевченківський – місто у Черкаській області (170 км від Києва), до 1944р. – Корсунь. Це одне з найдавніших міст України, де було знайдено поселення трипільської та черняхівської культур, епохи бронзи та скіфських часів. Засноване Ярославом Мудрим у 1032р. як фортеця для захисту південних кордонів Київської Русі та було важливим оборонним центром до кінця XIIст. Сьогодні головною пам’яткою Корсунь-Шевченківського є палацово-парковий комплекс – один із найкращих в Україні у стилі романтизму (97 га). Ансамбль складається з колишньої садиби князів Лопухіних-Демидових та ландшафтного парку, пам’ятника садово-паркового мистецтва XVIII-XIX ст. У приміщеннях комплексу працюють музеї.

м.Чигирин – містечко на Черкащині (250 км від Києва), відоме як перша столиця України. Вперше згадується у XVIст. У 1648-1676 рр. Чигирин був одним із великих поселень держави, ставши резиденцією гетьманів (Хмельницький, Виговський, Дорошенко та ін.). Сьогодні тут діє історичний заповідник «Чигірін», заснований у 1989р., де знаходяться пам’ятники, більшість з яких пов’язана з козацтвом. Основні пам’ятки – Замкова гора, де збереглися рештки фортифікацій, резиденція Богдана Хмельницького, музеї.

п.Буки – селище у Черкаській області на річці Гірський Тикіч (190 км від Києва). В останні роки це місце набирає популярності і приваблює туристів своєю мальовничою природою. Основною її красою є скельний Букський каньйон на річці Гірський Тикіч. Сам каньйон невеликий, його довжина становить близько 5 км. Річка Гірський Тикіч тече у протерозойських гранітах, утворюючи глибокий (до 20 м) та вузький (місцями 20-40 м) каньйон. Нетипова для Центральної України природа цієї місцевості вражає своїми пейзажами, а скелі, що нависають над річкою, подібні до норвезьких фіордів. Каньйон притягує до себе та любителів активного відпочинку. Сплав на байдарках, рафтинг, скелелазіння – все це можна тут організувати, випустивши трохи адреналіну.