Екскурсії по Полтавщині

Проводимо індивідуальні екскурсії по Полтаві – дивовижному старому місту, яке по праву називають центром розвитку національної культури, а полтавський діалект – основою літературної української мови. Під час екскурсії Ви побачите знаменитий краєзнавчий музей, Успенський собор, а також одну з візитівок Полтави – ротонду на Івановій горі, звідки відкривається панорама міста. Крім того, пропонуємо на вибір екскурсії в туристичні місця Полтавщини – Диканька, Великі Сорочинці, Лубни, Гадяч та ін. (див. нижче).


КАРТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Полтавская область карта


ТУРИСТИЧНІ МІСТА ПОЛТАВЩИНИ


м.Полтава – обласне місто, розташоване на річці Ворскла (340 км від Києва), засноване у ІХ ст. Полтаву називають центром розвитку української культури, а полтавський діалект є основою літературної української мови. Тут жили, навчалися і працювали М.Старицький, М. оголь, М.Драгоманов, І.Котляревський, П.Мирний. Бували Т.Шевченко, М.Кропивницький, В.Вернадський, М.Скліфосовський. Полтава була та залишається найважливішим центром науки та освіти в Україні. На сьогодні тут відкрито 12 вищих навчальних закладів. Серед основних пам’яток – Краєзнавчий музей, архітектурний ансамбль Круглої площі, Успенський собор, Хрестовоздвиженський монастир, музей М.Котляревського та ін. За 30 км від Полтави знаходиться Диканька – селище, відоме за твором М.Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Колись це була садиба Кочубея. На в’їзді в село стоять Кочубеєві дуби-велетні, яким приблизно близько 800 років. Також у Диканьці збереглися дві церкви, збудовані у XVIII ст.

м.Лубни – містечко в Полтавській області (200 км від Києва), засноване наприкінці X ст. київським князем Володимиром. Перші згадки про поселення зустрічаються в 1107р. У Лубнах збереглося достатньо пам’ятних об’єктів. Серед них старовинні православні храми (церква Усіх Святих, храм Різдва Богородиці, Троїцька церква), Єпархіальне училище (1907р.), колишня земська лікарня (1915р.), краєзнавчий музей (XIX ст.). Також у межах міста розташований дендропарк (площа – 32 га), де зростають до 300 видів дерев. У селі Мгар (6 км від Лубнів) знаходиться одна з найдавніших святинь – Мгарський монастир, заснований в 1619р. Недалеко від Лубнів знаходиться Миргород, відомий своєю мінеральною водою з лікувальними властивостями. Щороку сюди приїжджають тисячі людей на оздоровлення.

с.Великі Сорочинці – маленьке село у Полтавській області (280 км від Києва), де починаючи з ХІХ ст. щорічно проходить Сорочинський ярмарок. Відоме це місце і тим, що тут народився український письменник М.Гоголь. Його твір «Сорочинський ярмарок» зробив відомим Великі Сорочинці. На згадку про видатного письменника у селищі відкрито музей Гоголя. Основною визначною пам’яткою урочища є Преображенська церква. У храмі зберігся іконостас часів козацтва. Більшість туристів приїздить в останній тиждень серпня на Сорочинський ярмарок, щоб познайомитися з традиціями, побачити головних персонажів гоголівських оповідань, театралізовані виступи, скуштувати національну кухню та взяти участь у різноманітних заходах.

м.Гадяч – місто у Полтавській області (300 км від Києва), відоме як резиденція кількох гетьманів України та один із найбільших рангових маєтків українських гетьманів. Також відомий і тим, що тут народилися український громадський діяч М.Драгоманов та письменниця О.Пчілка, мати видатної поетеси Лесі Українки. Варто зазначити, що в Гадячі поховано засновника однієї з течій хасидизму Хабада Шнеура Залмана. Щороку на його могилу приїжджають тисячі прочан. Серед визначних пам’яток – Успенський собор, музей родини Драгоманових, єдиний в Україні Музей молотка.