Єврейська Одеса екскурсія

Єврейська Одеса екскурсія


Запрошуємо на одну з найпопулярніших екскурсій – Єврейська Одеса. Ми розповімо Вам, який слід в історії міста залишив єврейський народ, надавши йому особливого іміджу. Ми пройдемо з Вами тими вулицями, де жили і творили Шолом-Алейхем, Бабель, Ільф, Бялик, Жванецький і Карцев. Ви дізнаєтесь, який внесок було зроблено одеситами-євреями у розвиток Одеси. Екскурсія – пішохідна, може проходити центром або районом Молдаванки. Тривалість – 2 години.


Історія Одеси нерозривно пов’язана з історією єврейського народу, який тут селився з перших днів зародження міста. Єврейська громада зробила величезний внесок у розвиток, а й у зовнішній вигляд міста, відомого у світі своїм неповторним колоритом. Увібравши культури різних національностей, важко уявити Одесу без єврейської культури, що залишила слід у сформованому одеському етносі, який породив такі феномени, як «одеська мова», «одеська література» та «одеська кухня». Граючи важливу роль у житті Південної Пальміри, євреїв недарма вважають її корінними жителями.

Єврейська Одеса – це побут та традиції, особлива ментальність та характерний гумор, і, звичайно ж, своєрідна мова, властива одеситам-євреям.

Так, після указу Катерини II про дозвіл євреям селитися в Одесі, ніхто й не припускав, що через півстоліття вони будуть серед заможних і багатих людей міста – це підприємці, банкіри, великі торговці, власники майстерень. З процвітанням міста збільшувалася і єврейська діаспора, ставши однією з найбільших у країні. На рубежі XIX-XX ст. євреї становили третину місцевого населення. Тут були відкриті синагоги та молитовні будинки, єврейські школи та лікарні, засновано рух сіоністів-ревізіоністів. Тут жили та творили видатні євреї зі світовим ім’ям, серед яких письменники, вчені, громадські та політичні діячі.

Варто сказати, що саме в Одесі бере початок держава Ізраїль. У 1890 р. тут було засновано Одеський палестинський комітет, який зробив перший внесок у фонд для купівлі землі в Єрусалимі. У 1904 р. було відкрито фірму «Геула», що займалася придбанням земельних ділянок у Палестині. Згодом на одному з викуплених місць збудували Тель-Авів, першим мером якого став засновник “Геули” М.Дізенгоф. На згадку про ці події за адресою пров. Нечипуренка, 12, де розташовувалася контора, встановлено меморіальну дошку.

Сьогодні повсякденне життя сучасної Одеси не обходиться без єврейських інтонацій та анекдотів, заповзятливості та економності, звичаїв та рецептів кошерної їжі. Щороку туристи з різних країн, у т.ч. емігранти, відвідують дивовижне місто-порт, щоб поринути у його самобутню атмосферу.

Якщо бажаєте почути захоплюючі розповіді про становлення одеського єврейства, про знаменитих євреїв-одеситів, їх досягнення та відкриття, а також відвідати пам’ятні місця, пов’язані з ними, тоді приєднуйтесь до наших екскурсій.