Преображенський кафедральний собор – є пам’яткою архітектури. Перша закладка храму була у 1787р., але далі фундаменту будівництво не просунулося. Другий етап закладки припадає на 1830р., а вже до 1835р. собор був добудований. Храм у стилі класицизму має Т-подібну конфігурацію, до якого ведуть три входи – головний, північний та південний. Усі вони прикрашені шестиколонними портиками. З приходом радянської влади собор було закрито, а помешкання використовувалося як склад. З 1975р. у храмі розмістили музей релігії та атеїзму, у 1992р. повернули Українській православній церкві. В храмі зберігаються ікони «Спаситель, що плаче» та Божої Матері «Іверської», хрест-мощевик з частинками мощей хрестителя Господнього Іоанна та інші святині.
Кам’яні баби – найбільша в Україні колекція стародавніх кам’яних статуй (80 статуй), розташована біля стін Дніпровського історичного музею. Серед них є унікальні, які не мають аналогів у жодному європейському музеї – Наталіївська та Керносівська статуї. У колекції є експонати епохи енеоліту (III тис. до н.е.), оригінальні скіфські статуї (VI-IV ст. до н.е.). Більшість колекції складають половецькі статуї XII-XIII ст. (67 статуй). Колекцію створено в середині ХІХ ст. Особливий внесок у її поповнення було зроблено академіком Дмитром Яворницьким після його археологічної експедиції. Поповнення колекції продовжується і в наші дні. За останні роки в музей надійшло 10 нових статуй різних часів та народів.
Діорама «Битва за Дніпро» – унікальний об’єкт, відкритий у 1975р. до 30-річчя Перемоги. Цельноткане полотно площею 840 м2. Широкий радіус огляду (230°), глибокий предметний план, що складається із залишків оборонних споруд, зброї та військових атрибутів, спеціальне освітлення та звукове оформлення створюють ефект безпосередньої присутності на місці штурму Дніпра. Це найбільша діорама в Україні та одна з найбільших у світі. Діорама займає окрему будівлю, поряд з якою розташована постійна експозиція військової техніки часів Другої світової війни.
Менора – культурно-діловий центр, найбільший у світі єврейський комплекс загальною площею 50 тис. м2, відкритий в Дніпрі у 2012р. Комплекс «Менора» складається з 7-ми веж, що є Храмовим семисвічником. Найвища вежа – 77 м (22 поверхи). Перший поверх центру – “Галерея”, виконаний з мармуру та спеціально виготовленого єрусалимського каменю. У Галереї представлено 12 фасадів старовинного Катеринослава, в яких були розташовані чоловічі та жіночі училища, синагоги та різні місця, де проходило єврейське життя міста. Популярним є оглядовий майданчик, розташований на даху 6-ї вежі на висоті 63 м, звідки відкривається панорамна міста. Відвідати його можна у ході екскурсії «Менорою» або окремо. У комплексі працюють сувенірні лавки, кафе, творчі майстерні, офіси, два готелі та арт-галерея.
Монастирський острів – розташований на річці Дніпро та з’єднаний з містом пішохідним мостом. Перша згадка про острів зустрічається в 1651р. Назву бере імовірно на честь візантійського монастиря, що існував тут у IX ст. З південного боку острів покритий піском, що робить місце популярним для відпочинку влітку. Поблизу пішохідного мосту, збудованого у 1956р., на гранітних скелях знаходиться штучний водоспад “Поріг Ревучий” (висота – 17 м, ширина – 20 м). У 1959р. на острові було встановлено пам’ятник Т.Шевченку – один з найвищих пам’ятників Кобзарю в Україні та світі (висота – 8 м). У 1994р. з’явився пам’ятний хрест візантійським ченцям, а у 1999р. біля острова відкрили православний храм Св.Миколи. Сьогодні Монастирський острів – це одне з найулюбленіших місць для відпочинку городян. Тут знаходяться яхт-клуб, акваріум з рибами та рослинами, парк дитячих атракціонів.
Поріг Ревучий – штучний водоспад (висота – 17 м, ширина – 20 м), розташований на природних схилах Монастирського острова. Відкритий у 2013р. водоспад став окрасою набережної Дніпра та обов’язковим місцем відвідування туристами. Насоси качають до 4 куб.м води на глибині річки 3 м. Продуктивність водоспаду – 1060 куб. Над водоспадом обладнано оглядовий майданчик. Водоспад працює у теплу пору року.
Мерефо-Херсонський міст – залізничний міст через річку Дніпро, проходить через Монастирський острів. За художню виразність і технічні особливості взято під охорону держави як пам’ятник архітектури. Це єдиний у Європі залізничний міст, який має криволінійну траєкторію. Будівництво мосту почалося у 1914р, у Першу світову війну було законсервовано. Відновили будівництво лише у 1928р., а у 1932р. вже здали в експлуатацію. Під час Другої світової війни був зруйнований і відновлений після війни. Тоді було витрачено 50 млн. рублів та 30 тис. куб. м високоякісного бетону. Мерефо-Херсонський міст із ажурними арками вважається найкрасивішим у Дніпрі.
Набережна – найдовша набережна в Європі, улюблене місце прогулянок городян та візитна картка Дніпра. Її довжина становить понад 20 км. Складається з трьох вулиць – Заводської набережної, Січеславської набережної та набережної Перемоги. Будівництво набережної було розпочато у 1950-х. До цього часу прибережна частина міста не була облаштована. У 2005-2007рр. набережну повністю реконструйовано. Сьогодні тут можна побачити пам’ятник воїнам-афганцям, скульптуру «Юність Дніпра», світломузичний фонтан “Білий лебідь”, 50-ти метрову лаву, піраміду зі скляною кулею, а також Дніпровський цирк. З набережної відкривається незрівнянний вид на Монастирський острів, храм Св.Миколая та мости Дніпра.
Башти – будівлі-близнюки житлового комплексу «Башти», збудовані в 1999–2005 рр. (вул. Вернадського, 35-б). Складаються із Західної та Східної веж на 28 поверхів, об’єднаних трирівневою платформою. Висота будівель досягає 106 м, що на момент будівництва є максимальною висотою для будівель в Україні. За високу якість будівельних робіт у 2003р. ЖК «Башти» став переможцем Всеукраїнського конкурсу на найкращі будівлі та споруди. Особливість комплексу полягає в тому, що головний вхід запроектований з другого поверху і починається з просторого фойє – вестибюля, з’єднаного з баром та більярдною. Тут можна провести дозвілля, не виходячи з дому. Башти часто зображують на листівках та журналах як візитну картку міста. Квартири тут одні з найдорожчих в Дніпрі.
Поліптих «Події та люди» – цикл барельєфів, відкритий у 2012р. на честь 80-річчя Дніпропетровщини (пл.Козацька). Багатоелементна композиція, що займає центральну частину площі, складається з восьми бетонних стел, на яких розташовано 42 скульптурні зображення. З них 27 елементів – меморіальні дошки про знакові історичні події міста та області, 15 – барельєфи видатних особистостей, які прославили регіон на всю Україну та світ. У галереї відомих земляків – М.Янгель, І.Сірко, Д.Яворницький, О.Поль, І.Синельников, А.Фабр, О.Макаров, О.Гончар, В.Маргелов та ін. Починається пл.Козацька від вул.Староказацької, завершується фонтаном та сходами, що ведуть до парку ім.Глоби.