Запрошуємо у підземний світ Києва! В бахилах та з ліхтариками Ви відправитеся у захоплюючу подорож тунелями столиці, спустившись на глибину через міський люк(!) Для відвідування екскурсії такого формату необхідно мати водонепроникну куртку/ вітровку або дощовик, рукавички. Форма одягу – те, що не шкода забруднити, кепка/блайзер. Всередині температура +15+16°С. Екскурсії проводяться за записом (групи 15-20 осіб). 💰300 грн. ⏳ 2-2,5 год. До вартості входять: послуги гіда-екскурсовода, оренда бахіл та ліхтариків. Можливе проведення індивідуальних екскурсій. 📞+380964425437 (Viber, WhatsApp, Telegram)
Хрещатик, річка Клов. Протікає під головною вулицею Києва, Майданом та Європейською пл. Магістраль з арочною ручною кладкою має ділянки з червоної цегли віком понад 200 років, де збереглися відбитки з царськими гербами та роками побудови. Так, у 1830-ті роки Хрещатик стали забудовувати, а річку “закували” у колектор. Під час екскурсії Ви побачите, як сьогодні виглядає річка, а також фундамент Бессарабського ринку та підземний водоспад. Маршрут легкий, додаткових фізичних можливостей не вимагає.
Микільська ДШС. Одне з найпривабливіших підземель Києва. Будівництво штольні почалося у 1840-ті з метою відведення підземної води та запобігання зсувам на дорозі, що веде від центру міста до Ланцюжного мосту. Тут було використано інженерні рішення, які мають аналогів у країнах Старої Європи. Відвідавши штольню, Ви відчуєте всю палітру підземного світу та побачите галерею з 3-метровою стіною, а також столітню криницю з джерельною водою. Рівень складності маршруту – середній. Будьте готові до вузьких/низьких ділянок проходу.
Печера Аскольда. Аскольдова дренажна система була побудована в 1850-х рр. на місці, де за легендою було вбито київського князя Аскольда. Маршрут проходить від Зеленого театру до Дніпровського узвозу. Якщо ви любитель активних маршрутів, бажаєте відчути легкий екстрим, тоді ця екскурсія для вас. Ви побуваєте на глибині 33-метрової підземної шахти, пройдете крізь вузькі колодязі та галереї. Під час нашої подорожі дізнаєтеся, чому саме ця ДШС вважається найдовшою, а також побачите коридор карстових порід та «царські коридори». Будьте готові до вузьких/низьких ділянок проходу або йти повзком у деяких місцях.
Вокзал-Лук’янівка, струмок Скоморох. Притока річки Либідь – одне з найдивовижніших місць підземного Києва. Бере початок у районі Лук’янівки. Його довжина становить 3 км. Колись замість вул.Білоруської протікав струмок, до якого спускалися городи від садиб сусідніх вулиць. У 1908р. після епідемії холери у Києві було запропоновано канави, у т.ч. Скоморох, «закрити» в цегляні та бетонні конструкції. Струмок “закули” в 1914р., але його вузька долина чітко простежується в сучасному рельєфі. На екскурсії Ви дізнаєтесь, як Скоморох допомагав працівникам мотозаводу та як місцеві дігери потрапили до американського посольства. Маршрут легкий, додаткових фізичних можливостей не вимагає.
Поділ, річка Глибочиця. Одне з небагатьох підземель Києва, яке практично повністю зберегло свою автентичність. Маршрут за 2 км пролягатиме на глибині 4 м(!) Ви побачите кам’яні стіни трьох-рівненого підземелля і дізнаєтесь, де були перші річкові ворота Києва і чому тут з’явилися перші тротуари, якими підземними коридорами тікали ув’язнені, що було з колектором під час Другої світової війни. Маршрут середньої складності, розрахований на тих, хто не боїться темряви та замкненого простору. Висота стель подекуди сягає від 1-го до 3-х м-коду.