Палаци Одеси екскурсія

Палаци Одеси екскурсія


Запрошуємо на авторські екскурсіїПалаци Одеси, на яких Ви побачите одні з найкрасивіших особняків, що збереглися до сьогодні. Це палацовий комплекс Воронцова, особняк Толстих, Шахський палац та інші історичні споруди, що належали еліті Одеси ХІХ ст. Екскурсія пішохідна, проходить центральним районом міста. Тривалість – 2 години.


Карта палаців в Одесі

Одесские дворцы экскурсия карта


З 1820-х років Одеса почала активно забудовуватися та розвиватися як морське місто-порт, ставши головним торговим центром півдня країни. Стрімкі темпи розвитку привернули увагу багатьох почесних аристократів і багатіїв з усієї імперії. У процвітаючій Одесі чи «Південній Пальмірі», як її поетично прозвали, почали з’являтися садиби, особняки, прибуткові будинки. Архітектура в центральній частині міста особливо просякнута аристократизмом та величчю. Багато споруд дійшли донині.

Палаци Одеси захоплюють своєю витонченістю та розкішним оздобленням, а також різноманітністю стилів та архітектурних рішень. Палацові споруди представлені у стилі ампір, бароко, неоготики, еклектики та ренесансу. Шедеврами архітектури по праву називають палаци Потоцьких, Толстих, Вітте, Воронцовський та Шахський. Кожен будинок має свою історію, свої легенди та таємниці. Так, наприклад, на фасадах будівель, якщо бути уважним, можна знайти знаки або послання, зашифровані в ліпнbні та символах, залишених архітекторами. На нашій екскурсії ми спробуємо розшифрувати з Вами такі послання.

Цікаво, що деякі одеські особняки мають свої підвали. І не просто підвали, а цілі підземелля! Один із таких знаходиться під палацом князя Воронцова. Тунель за 140 м колись з’єднував будівлю з господарськими приміщеннями та стайнею. Підземний коридор, збудований на початку ХІХ ст., сьогодні є об’єктом культурної спадщини місцевого значення.

Палац Потоцьких, який служив резиденцією, цікавий як пам’ятка архітектури. З 1899 р. й донині тут відкрито Художній музей. Під основним корпусом є кілька галерей та підвалів, в одному з яких облаштований підземний грот – єдиний доступний для відвідування. У печеру можна потрапити з екскурсією, на якій Ви побачите всю красу унікального у своєму роді гроту, дізнаєтесь історію особняка та родини Наришкіних-Потоцьких.

Міська садиба Толстих – один із небагатьох палацових комплексів, де досі зберігся справжній інтер’єр. Особливо вражають багатим оздобленням Горіхова, Шовкова, Мармурова вітальні. У графських залах було знято низку сцен відомого радянського кінофільму «Д’артаньян і три мушкетери». Нині тут розміщується Будинок вчених. Щоб потрапити всередину, необхідно попередньо замовити екскурсію. Ви побачите не тільки розкішні зали, а й старовинні меблі, камін, дзеркала в ажурних обрамленнях, оригінальний рояль фірми “K.Шредер”. Палац Толстих – те місце, де Ви зможете зануритися в аристократичну атмосферу та відчути дух Одеси ХІХ ст.

Звичайно, це не весь список палацових споруд, вартих уваги. На нашому маршруті також будуть особняки князя Гагаріна, графа Абази, першого почесного громадянина міста та ін. Ми розповімо про долі знаменитих господарів, розвінчуємо міфи та розкриємо секрети їхніх будинків.