Личаківський цвинтар екскурсія

Личаківський цвинтар екскурсія


Проводимо екскурсії Личаківським цвинтарем – одним із найстаріших некрополів Європи. Сьогодні це національний музей-заповідник, де збереглися сімейні склепи галицької та польської інтелігенції, відкрито військові меморіали та монументи, поховано відомих українських діячів науки, культури та мистецтва. Унікальність заповідника – до 500 скульптур та рельєфів, зведених знаменитими місцевими майстрами. Личаківський цвинтар входить до найбільш відвідуваних туристами об’єктів. Можливе проведення містичної екскурсії територією. Тривалість: 2-3 години.


Личаківський некрополь відкрито з 1786 р., де спочивають представники різних національностей та віросповідань. Найдавніше надгробок з написом вірменською мовою датується 1675 роком. На території меморіалу в 42 га знаходяться понад 300 тис. поховань, у тому числі усипальниці та каплиці місцевої еліти, що залишили слід в історії міста. Тут також поховані й визначні особи, такі як І.Франко, М.Шашкевич, С.Крушельницька, В.Івасюк, Є.Кульчицька та ін.

Личаківський цвинтар по праву можна назвати музеєм просто неба. Сакральні скульптури, пишні усипальниці, фамільні склепи з чудовими барельєфами та помпезні пам’ятники – це справді твори мистецтв, створені скульпторами минулих століть. Особливо вражає надгробок Регіни Марковської у вигляді фігури сплячої дівчини в натуральну величину на кам’яному ложі. Варто сказати, що це поховання породило безліч легенд, а саму пам’ятку прозвали «сплячою красунею».

Сьогодні Личаків є одним із найвідвідуваніших історичних місць Львова. Кожен турист може замовити як оглядову, так і тематичну екскурсію місцевістю. Крім того, можна замовити екскурсію на електромобілі або нічну прогулянку кладовищем з елементами містики.