Кримінальна Одеса екскурсія

Кримінальна Одеса екскурсія


Запрошуємо на захоплюючу екскурсію – Кримінальна Одеса. Ви почуєте історії про знаменитих бандитів і афер віку, побачите дворик Мішкі Япончика, будинок Гоцмана, Тюремний замок та ін. На додаток пропонуємо відвідати Музей контрабанди або відправитися в старі каменоломні Молдаванки. Екскурсія може бути як пішохідною, так і автомобільно-пішохідною. Можливий варіант проведення маршруту центральною частиною Одеси та/або районом Молдаванки. Тривалість – 2,5-3 години.


Карта Молдаванки

Карта Молдаванки


Відчути одеський дух повною мірою запрошуємо на популярні екскурсіїКримінальна Одеса. Так, Одеса не лише мультинаціональне місто-космополіт зі блискучим гумором та розкішною архітектурою. Прославилася вона і своїм «кримінальним талантом»…

З початком заснування порту та отримання права на вільну торгівлю Одеса вважалася свого роду вольницею, куди прагнули за щасливим життям людей різних станів, достатку та народностей. Одеса стрімко розвивалася, перетворюючись на великий торговий порт. Але, як відомо, народ у нас заповзятливий. Тому, не дивно, що тут почали промишляти нелегальним товаром, з’являлися різні банди, зародилася контрабанда.

Найкримінальнішим районом на той час була горезвісна Молдаванка – околиця міста, де селилися дрібні торговці, робітники та биндюжники. Серед простого бідного люду в одному із двориків Молдаванки народився майбутній ватажок одеських бандитів – Мішка Япончик. Мріючи підкорити всю Одесу, Мішка здобув славу в кримінальному світі, ставши королем нальотчиків-контрабандистів. Про нього ходили легенди та складали пісні. А скільки книг написано та знято фільмів про Япончика?!

Одеса привертала до себе увагу багатьох аферистів та злодіїв. Сонька Золота Ручка – відома авантюристка кінця XIX ст. Про її кримінальний талант шахрайки ходили чутки навіть у Європі. Сонька заснувала в Одесі секретну злодійську академію та виділяла власні кошти на її утримання. На екскурсії ми покажемо Вам, де була ця академія і де проживала Соня.

Найяскравішим одеським авантюристом на всі часи є прототип Остапа Бендера – Осип Шор. Про його «послужний список» блискучих афер нам відомо з оповідань «Дванадцять стільців» та «Золоте теля» І.Ільфа та Є.Петрова. Корінні одесити не з чуток знають про пригоди великого махінатора Осипа Шора і можуть розповісти цікаві випадки з його життя.

Бандитська Одеса «прославлена» не тільки в оповіданнях, а й у кінофільмах – «Зелений фургон», «Ліквідація», «Три дні в Одесі», «Небезпечні гастролі», «Дежа вю» та ін. Також присвячено чимало пісень, ведених далеко за межами країни – «На морському пісочку», «Мурка», «Я з Одеси, здрастуйте!», «На Молдаванці», «Сьогодні Сонечка справляє маніни», «Гоп-стоп» та інші, які поповнили колекцію пісень про Одесу.

На екскурсії «Кримінальна Одеса» («Бандитська Одеса», «Молдаванка») ми обов’язково зазирнемо у дворики відомих одеських криміналітетів, побуваємо на «маліні», пройдемося М’ясоїдівською, Колонтаєвською та Малою Арнаутською, на якій виготовляли фальсифікат і скуповували крадене. Ви почуєте таємниці та легенди злодійського світу, цікаві історії про гучні афери. Дізнаєтеся, як в Одесі вигадали контрабанду, ким був створений «кодекс нальотчика», хто такі Яша Блюмкін, Гриша Котовський, Карабас та Давид Курлянд.

Ви заінтриговані? Тоді приєднуйтесь! Телефонуйте нам або пишіть на +38(096)4425437 (Viber, Telegram)