Екскурсія вздовж набережної Одеси

Екскурсія по набережній Одеси


Запрошуємо на індивідуальні екскурсії по Одесі, які проходять мальовничими місцями вздовж узбережжя Чорного моря – Ланжерон, Аркадія, Великий Фонтан. Ми вирушимо маршрутом “Траса здоров’я”, де Ви побачите дельфінарій «НЕМО», пляжі Відрада та Дельфін, канатну дорогу та казковий тунель з мозаїкою. Екскурсія пішохідна. Хто не любить довго ходити, той зможе покататися алеєю на відкритому трамвайчику. Для любителів велопрогулянок проведемо вело-екскурсію. Тривалість – 3 години.


Карта набережної Одеси

Карта набережной Одессы


Набережна Одеси – одна з головних визначних пам’яток приморського міста. Мальовничі пейзажі та морське повітря приваблюють тисячі туристів у будь-яку пору року та в будь-яку погоду, щоб здійснити променад уздовж узбережжя, насолодитися приємним морським бризом, і наповнитися живильною енергією Чорного моря.

У ХІХ ст. більшість одеського узбережжя були високі урвища з кам’янистою кромкою біля берега. Природні пологі спуски до моря були на околицях, наприклад, у таких районах, як Аркадія чи Лузанівка. Завдяки тому, що Аркадія була в балці, до пляжу можна було вийти, минаючи схили. Вже наприкінці ХІХ ст. тут пустили кінний трамвай, що йшов Французьким бульваром, повз Гагарінське плато. З освоєнням прибережної смуги було збудовано купальні.

Ланжерон – старий пляж, розташований ближче до центру міста, отримав назву від імені градоначальника О.Ланжерона, дача якого знаходилася на мисі. У 1930-ті роки місцевість реконструювали, зміцнивши схили і розібравши завали від руйнівного зсуву, що трапився в 1918 р. Крім того, було прокладено новий спуск до моря, який прикрасили скульптурами, а також встановили дві білі кулі. Від колишньої дачі графа залишилися лише парадні ворота у вигляді арки (1830р.).

На рубежі 1950-1960-х років було розпочато масштабні роботи зі зміцнення прибережної зони та благоустрою курорту. Одеські пляжі набули сучасного вигляду у 1960-1970-ті рр. Було намито 12 км піщаних пляжів, збудовано бетонні пірси та хвилерізи, встановлені кабінки-роздягальні та дерев’яні тапчани. Берегова лінія від Ланжерона до Великого Фонтану стала одним суцільним міським пляжем.

Сьогодні загальна протяжність одеських пляжів – 20 км, площа – 42,7 га. Курортні райони: Ланжерон, Відрада, Аркадія, Дельфін, Чайка, Золотий Берег та Великий Фонтан. Природні пляжі: Крижанівка, Лузанівка, Пересипський, Дача Ковалевського, Чорноморка. На береговій смузі від Чорноморки до Дачі Ковалевського є «дикі» місця, де можна побути наодинці з природою.

З’єднує Ланжерон та Аркадію Траса здоров’я. Мальовнича алея завдовжки 6 км (!) давно стала улюбленим місцем для активного відпочинку одеситів. Тут можна здійснювати пішохідні та велопрогулянки, покататися на електромобілі, є скеледром та різні спортивні майданчики. Гуляючи алеєю, можна помітити Канатну дорогу, що веде від Відради до Французького бульвару. Обов’язково прокотитеся на «канатці», до того ж панорама з неї відкривається просто дивовижна.

Аркадія – найпопулярніший курорт Одеси, де розташовані атракціони, ресторани, кафе, бари та клуби, а також аквапарк та світло-музичний фонтан. Щороку з перших чисел травня й до початку жовтня життя тут вирує 24 години на добу. Любителі нічних тусовок приїжджають з усієї України та Європи відвідати знамениті дискотеки «Ітака» та «Ібіца», де часто виступають зірки українського та зарубіжного шоу-бізнесу.

Одеська набережна – це не тільки море, але ще й море розваг, гарного настрою та нескінченне свято літа. Бажаєте зарядитись позитивними емоціями? Обов’язково приїжджайте до Одеси! А наші гіди зроблять Ваше дозвілля незабутнім!