Екскурсія по базарам Одеси

Екскурсія по базарам Одеси


Запрошуємо на Одеські базариекскурсія надзвичайно цікава, смачна та корисна! Наш маршрут пройде торговими площами, де виникли перші ринки у місті – Грецький, Вільний, Новий, Червоні ряди. Під час екскурсії Ви дізнаєтесь, як розвивалася торгівля в Одесі, чим славляться одеські базари, що обов’язково потрібно спробувати та, звичайно, купити на згадку. Додатково пропонуємо на вибір відвідати з нашим гідом одні з найстаріших та найпопулярніших базарів – Привоз та Староконка. Тривалість – 2-2,5 години.


В Одесі торгівля виникла разом із зародженням портового міста. Перший базар з’явився 1795 р. і називався Вільним (Старий ринок), де з возів і возів місцеві жителі продавали свій товар. Торгівля швидко розвивалася, ставши одним із основних видів діяльності.

У ХІХ ст. Одеса вважалася основним торговим центром Півдні країни. Серед міських базарів були Новий, Червоні ряди, Привоз, Грецький, Скотський (Староконний). Деякі досі мають місце і відкриті для покупців.

Сьогодні Одеський ринок – одна з найпопулярніших пам’яток, куди натовпами ходять туристи не лише скупитися, а й почути місцеву мову, а також відчути особливий дух, поринувши у справжню атмосферу одеського колориту. І так, тут господиня не пішла на базар, а робить базар! Адже для справжнього одесита це місце, де можна відпочити, поговорити, дізнатися про останні новини і прицінитися.

Найвідомішим залишається Привоз, про який писали у своїх оповіданнях І.Бабель, Е.Багрицький та В.Катаєв. Саме тут Вам дадуть приміряти «свинячі вуха», скуштувати найсмачнішу солонину чи маленькі креветки «рачки». Проходячи торговими рядами, можна побачити вивіски “Руками не дивитися”, “Не чіпати, не м’яти, не масажувати”, “Ми допоможемо вам прокинутися” “Тут точать все і навіть…” та інші смішні коментарі. Але, як кажуть одесити: «Головне, не клацати рукавичкою!», щоб Ви не стали жертвою кишенькових злодіїв.

Варто сказати ще про один чимало відомий ринок, який виник у 1833 р. і існує до теперішнього часу – це Староконка. Якщо на Привоз йдуть за продуктами, то на Староконку – за всякою всячиною. Щовихідних навколо Староконного ринку продавці займають тротуари – вулична торгівля розтягується на квартали. Тут Ви знайдете рідкісні книги, антикваріат, монети, предмети радянського періоду, домашнє начиння та інші цікаві речі.

Староконку люблять відвідувати і завсідники, і приїжджі, і цікаві роззяви, і колекціонери, і туристи з усього світу. Гуляючи «блошиним ринком», можна помітити, що сюди приходять не тільки заробити або придбати, а щоб відчути смак спілкування «по-одеськи». До речі, тут заведено торгуватися. Продавці охоче роблять знижки, особливо якщо клієнт ввічливий і з почуттям гумору.

Так що, якщо Ви шопоголік чи шукач «одесизму» – гайда на базар! Обов’язково беріть із собою блокнот, фотоапарат, гарний настрій і нашого гіда. Він покаже Вам класні місця, допоможе у виборі сувеніру та вбереже від дрібних неприємностей.