Дворики Одеси екскурсія

Дворики Одеси екскурсія


Запрошуємо на найпопулярнішу екскурсіюОдеські дворики. Під час нашої прогулянки ми пройдемося тими вуличками, де Ви побачите і розкішні будинки з просторими дворами, і внутрішні двори з бідними спорудами на 2-3 поверхи, та й просто затишні дворики, приховані від очей перехожих. Ви поринете в атмосферу, просякнуту справжнім одеським колоритом, щоб відчути дух тієї самої Старої Одеси. Тривалість – 2-2,5 години.


Одеські дворики – унікальне явище, яке існує лише в одному куточку Землі. Ще нещодавно у таких двориках-криницях життя протікало досить бурхливо, нагадуючи велику комунальну квартиру, де всі один з одним знайомі, дружать і воюють, миряться та ходять у гості. Мешканці збиралися на майданчиках, щоб завести розмову із сусідом, обговорити свіжі новини чи послухати нові плітки.

Дворики Одеси – це особливий світ. Саме тут старовинна ліпнина на арках чудово поєднується з облізлою штукатуркою, а бруківка зливається з нинішньою тротуарною плиткою. Зруйновані фасади гармонійно з’єднуються із сучасною вагонкою, а деякі сховали свої тріщини за підпірними стінами чи диким виноградом. Тільки тут Ви побачите житло, облаштоване в колишніх прибуткових будинках, стайнях, двірницьких та господарських спорудах.

Головна особливість – довгі сходи, що оперізують поверхи. Варто сказати, що деякі збудовані в царські часи, про що свідчать тавра заводів-виробників. Є й радянської епохи, коли житлоплощі катастрофічно не вистачало, а кожному одеситу хотілося мати свій острівець з окремим входом та крихітним балкончиком. Незмінними атрибутами залишаються білизна, що сохне на мотузках, кучерявий плющ і, звичайно, коти. Так, вони теж тут живуть цілими котячими родинами! ))

Заглянувши в будь-який із дворів, Ви неодмінно виявите якусь визначну пам’ятку. Це може бути клумба із запустілим фонтаном або столик, зроблений зі швейної машинки «Singer», або мармурова стільниця для шахів, або незвичайні скульптури, а також Ейфелева вежа в мініатюрі. А можна зустріти і пам’ятник, наприклад, художнику Костанді, чи єдиний в Україні бюст творця Esperanto – Заменгофа. Або натрапити на стріт-арт з мальовничими краєвидами Старої Одеси, сюжетами з біографії місцевих знаменитостей Ведмедика Япончика та Осипа Шора, є також цікаві мурали та графіті, які заслуговують на увагу.

Практично в кожному можна помітити покинуту криницю або водорозбірну колонку, що збереглася до наших днів. У такий спосіб раніше доводилося набирати прісну воду через її дефіцит та часті перебої. Але фактично вуличний кран був місцем, де зустрічалися сусіди поговорити про домашні справи.

Сьогодні Одеські дворики – найпопулярніший туристичний маршрут. Під час нашої екскурсії ми проведемо Вас по тих вуличках,
де будуть так звані «двори-протяги», подвійні чи з галереями. Кожен із них оригінальний і неповторний. На Вас чекає захоплююча подорож з розповідями про історію міста, про побут та традиції тутешніх людей, про відомих та маловідомих городян.