Топ 10 парків Києва


1. Парк ім.Шевченка – найромантичніший і найулюбленіший парк городян, закладений у 1860-х перед будинком університету, був названий Університетським. У 1869р. в центрі парку було встановлено пам’ятник Миколі I, а сам парк перейменовано на Миколаївський. У 1939р. на місці монумента Миколі I було встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку. Парк став носити ім’я Т.Шевченка, у 1972р. надано природоохоронний статус. Тут виступають вуличні музиканти, а влітку влаштовують танці. На території є ресторан. Хоч парк і невеликий, але є улюбленим місцем киян та гостей столиці.

2. Парк Вічної Слави – заснований у 1894р. з ініціативи коменданта Київської фортеці генерал-лейтенанта артилерії Аносова й називався Аносівським (Комендантським) садом. У 1919р. на місці саду було наказано зробити цвинтар «жертв контрреволюції». У 1956р. вирішили відтворити парк, встановлено Меморіал Вічної Слави заввишки 27 м, прокладено Алею Героїв, на якій поховано 35 воїнів. Біля підніжжя обеліска горить Вічний вогонь.

Щороку 9 травня сюди приходять тисячі людей відзначити пам’ять героїв війни. З території парку, розташованого на височини, відкривається чудовий краєвид на Дніпро та лівий берег столиці. Молодята люблять тут робити весільну фотосесію.

3. Парк КПІ – пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (площа 13,5 га), закладений у 1903р. перед корпусами КПІ, є окрасою його архітектурного ансамблю. У парку переважають листяні породи дерев, а також є екзотичні: цукровий клен, кавказька лапина. У парку мешкає безліч білок. Після реконструкції у 2008р. парк став улюбленим місцем у студентів і городян. На території є низка пам’яток, присвячених визначним особам.

4. Парк ім.Пушкіна – розташований вздовж проспекту Перемоги, заснований у 1898р. та названий Пушкінським на 100-й день народження поета. Особливістю парку стало облаштування його не тільки для піших прогулянок, а й для прогулянок верхи та на автомобілі. До 1907р. тут було висаджено понад 30 тис. саджанців, утворивши гаї з різних видів дерев. У 1962р. біля входу до парку було встановлено пам’ятник Пушкіну. Поряд знаходяться будинок культури «Більшовик», виставковий центр «Акко-Інтернешнл» (колишній концертно-танцювальний зал «Ліра»), ресторан та невеликий храм.

5. Парк «Феофанія» – один з найкрасивіших парків Києва. Історична місцевість вперше згадується у 1471р. як Лазаревщина. Сучасна назва місцевості існує з 1803р. на честь настоятеля Михайлівського монастиря вікарія єпископа Феофана, який отримав угіддя для заміської дачі. У 1806р. тут було збудовано Михайлівську церкву та заміську резиденцію. З 1860-х Феофанія належала Михайлівському монастирю. У 1905-1912 pp. у Феофанії було збудовано Свято-Пантелеймонівський собор, який сьогодні є пам’яткою архітектури.

Після націоналізації на території розташувалося приміське сільськогосподарське підприємство, пізніше – лікувальні заклади, головна астрономічна обсерваторія та польова експериментальна лабораторія. У 1972р. Феофанію оголосили парком-пам’ятником, а з 2006р. – садово-парковий комплекс НАН України “Феофанія”. У парку є джерела, одне з яких цілющий під назвою «Сльози Божої Матері». Парк багатий не тільки на природний ландшафт з унікальними рослинами, а й прикрашений фонтанами, каскадом озер, оглядовими майданчиками. Також у парку організовують різні заходи та гуляння.

6. Маріїнський парк – раніше називався Царським, де влаштовувалися паради. Основоположницею парку вважається імператриця Марія, дружина Олександра ІІ. Прибувши після коронації до Києва і слідуючи європейській та Петербурзькій моді розбивки парків, імператриця веліла на місці палацової площі та військового плацу розбити парк в англійському стилі. Також назву парку пов’язують і з ім’ям ще однієї царської особи Марії Федорівни, дружини імператора Олександра III, яка жила у Києві 2 роки, займаючись організацією шпиталів та санаторіїв для поранених під час І світової війни.

Саме тут Марія Федорівна дізналася про зречення імператора й була відправлена ​​на еміграцію. Досі розходяться думки істориків про особу, на честь якої названо парк та однойменний палац. Поруч із палацом розташований оглядовий майданчик, з якого можна помилуватися на Дніпро.

7. Хрещатий парк – розташований біля Європейської площі, є одним із найпопулярніших парків. У царські часи називався Купецьким садом. Спочатку територія була частиною Царського (Міського) парку, доки київське купецтво не взяло в оренду у міста куточок саду, що примикав до будівлі Купецького зібрання. У 1872р. було споруджено першу водонапірну вежу Київського водопроводу (нині тут розміщено музей води). У 1899-1901 pp. було збудовано Літній театр у формі черепашки. Біля парку у будівлі Купецького зборів було відкрито філармонію (1923р.), яка існує й сьогодні.

У 1982р. з’явився монумент – сталева арка, під якою розташовані бронзові скульптури робітників, які тримають орден дружби народів (Арка Дружби народів). На території парку є казковий замок – театру ляльок (2005р.), оглядові майданчики з мальовничою панорамою Дніпра. Одне з найромантичніших місць у парку – Міст Закоханих.

8. Наводницький парк – один з найромантичніших парків Києва, є пам’яткою садово-паркового мистецтва. Розташований біля набережної Дніпра на Печерську. Заснований у 1960р. під час облаштування набережної та має площу в 10,2 га. У центрі парку встановлено символ столиці – пам’ятник засновникам Стародавнього Києва у вигляді човна з фігурами братів-засновників Києва – Кия, Щека, Хорива та їх сестри Либідь.

Це місце найулюбленіше у наречених. За традицією молодята, стоячи до пам’ятника спиною, закидають у туру букет квітів, щоб їхнє сімейне життя склалося щасливим. Також у парку встановлено пам’ятний знак у вигляді кам’яної стели, присвячений 60-річчю утворення міжнародної організації ООН.

9. Парк Кіото – закладений у 1972р. на знак дружніх відносин Києва та Кіото. До відкриття парку з Кіото було передано в подарунок багатоярусну гранітну колону 5 м. Згідно з японською культурою така споруда сприятливо впливає на навколишню місцевість. Серед киян парк більше відомий як Алея Сакур, яка у 2012р. була занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша алея у світі. Її довжина становить 987 м, уздовж якої висаджено 360 саджанців.

Щовесни парк вабить містян милуватися цвітінням сакур. У 2017р. в парку з’явився сад каміння за проектом, розробленим японським дизайнером Широ Накане. Він включає сухе озеро, кам’яні містки, декоративне підсвічування, рідкісні декоративні рослини, адаптовані до клімату Києва. Парк Кіото – це японський оазис у європейській столиці.

10. Печерський ландшафтний парк – відомий як Співоче поле (30 га), розташований поряд з комплексом Національного музею історії України у Другій світовій війні, на Печерських пагорбах над Дніпром. Створено парк 1981р. під час будівництва меморіального комплексу. Центральну частину займає Співоче поле – це відкритий майданчик, де проводяться фестивалі, концерти та різноманітні культурно-масові заходи. У парку щовесни проходить виставка тюльпанів, а щоосені – виставка хризантем. Поруч пролягає каскад сходів, що ведуть до Дніпровської набережної, звідки відкривається чудовий краєвид на місто.